Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Máme za sebou velmi volatilní týden s dobrým koncem. V pondělí index propadl o 2,5 %, ale v závěru týdne zafinišoval a za týden si připsal 1,04 %. Pátek byl obzvlášť náročný. Obrat ze ztráty 1,7 % na zisk 1,5 % je slušný výkon.

Znamená to začátek podzimní rally? Zatím by se mohlo jednat pouze o krátkodobý růst. Index v úterý otestoval minima z konce srpna a po deseti dnech poklesu je zde prudká, opačná reakce, ze které nelze dělat závěry. Objemy obchodů byly nadprůměrné, support 1870 nebyl prolomený, technické indikátory naznačují potenciál růstu.

Stále je platné rozpětí 1870 - 1990/2000. První jasně pozitivní vlaštovkou bude průraz nad psychologickou hladinu 2000 a tím pádem i nad 50 denní klouzavý průměr. Dokud se tak nestane, dlouhodobější výhled je negativní.Denní graf indexu SPX

Vix se přiblížil k historickému průměru 20, ale pro akcie je stále medvědím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Na denním grafu indexu S&P 500 je po úterním testování srpnových minim a následném růstu formace W. Jestliže index vystoupá a následně potvrdí zavírací cenu nad 2000, dostaneme býčí signál.

Příští týden Alcoa odstartuje výsledkovou sezónu. Uvidíme, zda analytici nastavili očekávání na „správné“ úrovni.

Ve středu skončilo třetí čtvrtletí. Ztráta téměř 7 % optimisticky nevypadá. První dva obchodní dny posledního čtvrtletí začaly silně pozitivně. Index S&P 500 si chce napravit reputaci a rok zakončit v zeleném.

Zdroj: www.optionstrategist.com