Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 minulý týden ztratil 1,1 % a testuje support na červencových maximech v zóně 1980 – 1990. Další supporty následují na 50 denním klouzavém průměru 1972 a pak v zóně 1960.

Nová intradenní maxima a zavírací ceny na historických maximech koncem srpna a na začátku září změnily graf indexu S&P 500 z neutrálního na býčí. Pokusy o korekci posledních dní šly v druhé polovině obchodního dne do ztracena.

Páteční pokles s nadprůměrným objemem obchodů přišel po pozitivních zprávách o maloobchodních tržbách a zvýšené spotřebitelské důvěře. Graf se při dalším sestupu znovu změní. Pokles 31. 7. přišel také jako blesk z čistého nebe. Po několika dnech se vyjasnilo a hurá prudce nahoru.Denní graf indexu SPX

Na Vix se formuje rostoucí trend, přesto zatím zůstává na nízkých hodnotách. Prolomení trendové čáry bude pro akcie pozitivním signálem pro další růst. Vix se po pátečním intradenní růstu o 11 % zklidnil a připsal si jenom + 4%.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Příští týden bude ve znamení vyčkávání zpráv od Fedu. Trhy pravděpodobně vstupují do volatilnější fáze, než na jakou jsme si za posledních 20 měsíců zvykli. Bude volání po korekci nakonec vyslyšené?

Dlouhodobější pozitivní výhled, podporovaný sezónním růstovým patternem konce roku, platí.

Zdroj: www.optionstrategist.com