Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

A je to! Fed udělal něco jiného, než se očekávalo! Znovu jsme se mohli přesvědčit, že na trzích není nic jistého a že se vždy může stát něco neočekávaného!

Po středečním rally, kdy index vystoupal nad historická maxima z 2. 8., cena začala korigovat. Podívejte se na cenový graf ze září loňského roku. V té době se rozhodovalo, zda QE bude ještě pokračovat nebo se ukončí. Po oznámení o jeho pokračování cena vylétla nahoru, po několika dnech začala mírná korekce a pak se index S&P 500 měsíc obchodoval do strany.

Trh má po předchozím růstu pozitivní hybnou sílu, ale stal se extrémně překoupený. Index S&P 500 se při páteční korekci zastavil přesně na nejbližším supportu, který je na předchozích high v zóně 1710. Nižší zavírací cena by mohla signalizovat, že minulý týden šlo jenom o falešné prolomení. Další supporty jsou v zóně 1700 a pak 1680.

Pokud k určení supportů použijeme Fibonacciho úrovně, potom nejbližší support 1719 na 68% Fibonacci retracement byl už v pátek prolomený. Následuje 1701,80 na 50% Fib..Denní graf indexu SPX

Vix zůstává pod hladinou 15 a pokračuje v sestupu. To je pro akcie býčí signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se minulý týden opět zazelenal. Novou krev do žil vlil trhům Fed středečním prohlášením o pokračování QE beze změny. Ve čtvrtek se situace začala zklidňovat a v pátek se index vrátil na první support, který je na předchozích maximech v zóně 1710.

Vix dokázal pokračovat mírně dolů i při pátečním propadu. Vývoj zatím signalizuje mírnou korekci a mohl by kopírovat průběh celého letošního roku. To znamená, že po korekci vstoupí do hry býci a cena se znovu vrací k předchozímu maximu.
Za poslední čtyři roky je při silném býčím trhu historicky prokázané, že nejjistější způsob investování je, nesnažit se obchodovat proti rozhodnutí Fed. Pravidlo je od středy zmiňované snad ve všech komentářích. Dalším cílem by mohla být nová maxima na 1750 a do konce roku by cena mohla otestovat 1800. To je velmi optimistická prognóza. Přesto ani po letošní „šíleném“ rally cena do nebe poroste. Průměrná délka býčích trhů je 63 měsíců. Na jaře příštího roku jsme tam.

Zdroj: www.optionstrategist.com