Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Září, historicky nejhorší měsíc v roce z hlediska zhodnocení, si letos zatím nevede vůbec špatně! I když musím připomenout, že loňské září skončilo se zhodnocením 2,7% a září 2010 předvedlo ukázkové rally. Začíná se měnit historie a černého Petra dostane srpen.

Cena uzavřela gap na hladině 1680 a jako bonus přidala pokračování růstu k psychologické hladině 1700. Tím se dostala na minimální vzdálenost od rezistence v zóně 1700 – 1710. Vzhledem k tomu, že cena znovu zapomněla na existenci alespoň minimální korekce, trhy začínají být překoupené.

Na opačné straně je nejbližší support 1660 a potom následuje silný support v rozmezí 1640 – 1630.Denní graf indexu SPX

Vix se vrátil pod hladinu 15, přerušil formování růstového trendu a signalizuje uvolnění předešlého napětí.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 předvedl minulý týden téměř 2% růst a přiblížil se k rezistenci 1700 – 1710. Na Sýrii se po prvních náznacích dohody okamžitě zapomnělo.

Od čtvrtka se zvyšuje nákup put opcí, kterými si investoři zajišťují dlouhé pozice. Událostí číslo jedna je příští středu zpráva Fedu o dalších krocích v měnové politice. Určitě by prospěly jasné a konkrétní informace. Pomohlo by to stabilitě trhů. Páteční velmi nízký objem obchodů signalizuje vývoj v pondělí a úterý – vyčkávání.

Zdroj: www.optionstrategist.com