Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 posílil v prvním zářijovém týdnu o 1,4% a korigoval srpnové ztráty. Nicméně cena v pátek jenom otestovala 50 denní klouzavý průměr a pak začala klesat. Index se už dva týdny obchoduje pod 50 denním klouzavým průměrem a zdá se, že se z něho stává silná rezistence.

Graf indexu S&P 500 zůstává v negativním nastavení. Nejbližší support je v zóně 1640 – 1630, kde je i rostoucí trendová čára. Následují supporty v zóně 1620 – 1600 a pak na 200 denním klouzavém průměru 1560 – 1570, kde byla i červnová minima.Denní graf indexu SPX

Vix v minulém zkráceném obchodním týdnu ztratil přibližně 7%. Přesto zůstává nad hladinou 15, což je z hlediska letošního vývoje vysoké číslo a potvrzuje negativní signál pro akcie.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Trhy minulý týden posilovaly, ale jedná se zřejmě o reakci na předchozí pokles. Z hlediska technické analýzy cena se už dva týdny obchoduje pod 50 denním klouzavým průměrem, ze kterého se stává důležitá rezistence a střednědobý výhled je negativní.

Příští týden je plný událostí, na které trhy budou prudce reagovat – diskuse o Sýrii v senátu, Fed a jeho další kroky. Spíše by bylo překvapením odsunutí zahájení snižování odkupu dluhopisů na pozdější dobu. Ať už bude zpráva jakákoliv, na trhy bude mít jen krátký vliv. V případě snížení – pokles, v případě odsunutí na pozdější dobu – růst. Reakce a jejich intenzita na zprávy a události kolem Sýrii je velkou neznámou.

Zdroj: www.optionstrategist.com