Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

A znovu tu jsou nová maxima. Index S&P 500 nakonec překonal dvou měsíční obchodní rozpětí 1990 – 2065 a v pátek uzavřel nad maximem z 29.12.2014. Růst sice objemy obchodů moc nepodpořily, ale stalo se. Ještě počkáme na potvrzení, protože na indexu jsou častá falešná prolomení.

Prudký růst volá alespoň po malé korekci, kdy by mohl otestovat předchozí rezistenci 2065. Zde by měl nyní být nejbližší support. Další potom na 50 denním klouzavém průměru v zóně 2050 a pak na staré známé spodní linii rozpětí, tj. hladina 1990.Denní graf indexu SPX

Vix minulý týden výrazně sestoupil a ve čtvrtek prolomil spodní linii obchodního rozpětí roku 2015. Tím potvrdil prolomení horní linie range na indexu S&P 500.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se dostal na nová historická maxima. Růst nebyl podpořený nadprůměrným objemem obchodů, ale byl spíše tlačený zprávami z Řecka a z Minsku. V USA je vyhlašování hospodářských výsledků v plném proudu se smíšenými výsledky.

Index by mohl v nejbližším období alespoň mírně korigovat nebo zůstane blízko psychologické hladiny 2100. Zatím se zdá, že k dalšímu růstu chybí chuť.

Zdroj: www.optionstrategist.com