Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Panika, výprodej, konec světa. Nic jiného nelze o minulém týdnu, kdy index S&P 500 odepsal 5,8 %, napsat. Hybná síla se nakonec objevila v podobě negativních zpráv z Číny, index bez zaváhání prolomil spodní linii několikaměsíčního rozpětí a pátečním propadem o 3,2 % průraz potvrdil. Výrazně se obchoduje pod 200 denní klouzavý průměr, což mnozí techničtí analytici považují za signál pro další poklesu.

Nejbližší rezistence je momentálně na psychologické hladině 2000 a pak na předchozím supportu v zóně 2020 – 2040. Kde by mohl být nejbližší support? V úvahu připadá zóna 1950 – 1970. Zde byl pro index S&P 500 od prosince 2014 až do začátku února support a 1950 je hezké kulaté číslo.Denní graf indexu SPX

Vix byl několik posledních let pro akcie pozitivním signálem. Tento týden si připsal 120% a přiblížil se k hodnotě 30, kde byl naposledy v říjnu 2014. V té době index S&P 500 odepsal 10 %. V nejbližší době by vysoké hodnoty Vix společně s přeprodaným akciovým trhem mohly generovat rychlý, ale pravděpodobně krátkodobý růst.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Korekce je tady. Nestýká se vám po nudných týdnech posledních šesti měsíců? Graf indexu S&P 500 se za poslední dva dny rapidně změnil. Hybatelem se staly zprávy z Číny, které spustily výprodej na všech akciových trzích. Paradoxně indexy čínských burz zůstávají pro rok 2015 ve slušném zisku, ale americké index se dostaly do červených čísel.

Horké léto koncem prázdnin dorazilo i na americké trhy. Přes víkend si můžeme popřemýšlet o svých ztrátách. Přeprodaný trh zřejmě příští týden předvede opačnou reakci a situace se trochu zklidní.

Zdroj: www.optionstrategist.com