Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Rally na indexu S&P 500 se začátkem osmého srpna minulý týden pokračovalo a vedlo k sérii nových historických maxim. Hned v pondělí se index intradenně podíval nad 2000 a v úterý tady i uzavřel. Ve středu se obchodoval ve velmi úzkém rozpětí, kdy mezi denním maximem a minimem bylo pouhých šest bodů a podruhé za sebou uzavřel mírně nad psychologickou hladinou 2000 bodů. Další dny se také nic nedělo.

Graf se během srpna po překonání zóny 1960 změnil z medvědího na neutrální a po páteční zavírací ceně je další změna na spadnutí – tentokrát z neutrálního na býčí. Srpen nenaplnil pověst nejhoršího měsíce v roce a připsal si hezkých +3,6 %.

Nejbližší support je na červencových maximech v zóně 1980 - 1990. Na opačné straně se nejbližší rezistence teprve formuje. Pokud použijeme Fibonacciho retracement, mohla by být na 2006,80, kde je 61,8 % úroveň.Denní graf indexu SPX

Vix zůstává na nízkých hodnotách a signalizuje, že růst nemusí být u konce.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
V pondělí si od trhů v USA odpočineme. Labor day patří mezi sezónní patterny, ale momentálně je všechno jinak a patterny nefungují. Od 8. srpna bylo 12 růstových dní z 16. Objem obchodů byl celý srpen a zejména minulý týden tragický.

Index SPX je známý falešnými prolomeními, ale pozitivní fundamentální zprávy nahrávají býkům.

Zdroj: www.optionstrategist.com