Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Ještě před 9 dny se vývoj tvářil jako začátek silné korekce. V pátek 8. srpna nastal obrat a optimismus brzdí pouze geopolitická situace. Index S&P 500 minulý týden posílil o 1,22 % a uzavřel na 50 denním klouzavém průměru v zóně 1950. Uvidíme, zda se předchozí silný support změní v silnou rezistenci.

Nejbližší support je v zóně 1900, po které následuje support 1870 zesílený 200 denním klouzavým průměrem. Na opačné straně index momentálně testuje nejbližší rezistenci. Další je na historických maximech 1980 - 1990.Denní graf indexu SPX

Vix silně korigoval. Prolomil rostoucí trendovou čáru, která se na grafu začala formovat. V pátek po dvou týdnech opět uzavřel pod hladinou 12. Vix je na nízkých hodnotách, což je pro akcie býčí signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 posledního července silně prolomil 50 denní klouzavý průměr. Po odrazu od důležitého supportu je po jedenácti obchodních dnech zpět na stejném klouzavém průměru. Otázka zůstává stejná – otestuje nejdříve support 1900 nebo historická maxima? Vývoj je momentálně nejvíce ovlivněný vývojem na Ukrajině. Voda není vodka a řešení se vzdaluje.

Zdroj: www.optionstrategist.com