Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 se neudržel nad hladinou 1700 a v úterý se pod ní vrátil. Minulý týden ztratil 1,1%, což byl od června nejvyšší týdenní pokles. Cena zůstává od 15. července v úzkém rozpětí a minulý týden začala pomalu klesat. Tím se zmírnila překoupenost na trzích.

Nejbližší silný support je v zóně 1670 – 1675, kde v červenci byla několikrát denní minima. Další support je potom na 1650. Na opačné straně je rezistence definovaná denními maximy z 2. a 5. srpna a je na hladině 1710.Denní graf indexu SPX

Hladiny 12 znovu prokázala svojí platnost supportu a Vix se od ní odrazil k mírnému růst. Přesto zůstává na nízkých hodnotách, což je pro akciové trhy býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 v úterý znovu uzavřel pod 1700 a do konce týdne zde zůstal. Pravděpodobně chtěl připomenout, že má v oblibě falešná prolomení. Na další růst si budeme muset možná chvíli počkat a být trpěliví. Objemy obchodů, ať už cena míří nahoru nebo dolů, zůstávají velmi nízké. Vix na poklesy také nereaguje nijak dramaticky. Nejbližší silný support je v zóně 1670 – 1675.

Bezvětří by se mohlo změnit na začátku září, kdy se v tisku na plné obrátky začnou rozebírat možnosti a pravděpodobná rozhodnutí Fedu a hlavním hybatelem trhu budou výkřiky politiků. Zatím se množí předpovědi o pravděpodobném propadu trhů o xx%. Pokud se nic nestane, na omyly „prognostiků“ se jako vždy zapomene. Výrazně si pamatuji rok 2008, kdy na podzim Jim Rogers pro S&P 500 předpověděl propad během několika týdnů na 400 bodů. V televizi opakují některé důležité zápasy z historie (např. v hokeji nebo v tenise). Zavedl bych opakování prognóz před a po.

Zdroj: www.optionstrategist.com