Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 hlásí třetí zelenou svíčku v řadě. Tentokrát si připsal 0,9 %. Nálada je v porovnání s koncem srpna mnohem pozitivnější. Medvědí prognózy o propadu indexu na úrovně 1500 až 1300 se letos zřejmě nenaplní.

Index se nad psychologickou hladinou 2000 a 50-ti denním klouzavým průměrem zabydlel. Ve středu hodnotu 2000 znovu otestoval a potvrdil, že je zde nejbližší support. Pak následuje support v zóně 1980, kde je 50 denní klouzavý průměr.
Na druhé straně je nejbližší rezistence v pásmu 2040 – 2060. Střednědobý výhled je pro další růst pozitivní.Denní graf indexu SPX

Vix je v klesajícím trendu a pro akcie vysílá býčí signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Grafu indexu S&P 500 je v pozitivním nastavení. Brzy zřejmě otestuje hladinu 2040, kde byla spodní linii několikaměsíčního rozpětí v letošním roce. Jeho průraz by byl novým impulzem směrem nahoru. Technické indikátory jsou také býčí, a proto je střednědobý výhled býčí.

Aby nebylo vše zalité sluncem, je třeba připomenout, že index S&P 500 zůstává pod 200 denním klouzavým průměrem, dlouhodobější 200 denní klouzavý průměr je nad 50 denním a na hladině 1950 je cenový odskok.

Také je třeba připomenout, že fundamentální data jsou smíšená až negativní. Při současném vývoji by určitou roli mohlo hrát pozitivní sezónní období blížícího se konce roku. Další věcí je, že po solidních ročních růstech posledních let je těžké si představit, že by hlavní indexy mohly být také v červeném. Určitý momentální rozpor mezi grafem a ekonomikou by se mohl srovnat v příštím roce.

Zdroj: www.optionstrategist.com