Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Máme za sebou velmi volatilní týden. Index S&P 500 uzavřel s týdenní ziskem 0,75%, i když byl ve středu v intradenní týdenní ztrátě 2,6%. První náznaky dohody vyvolaly euforii a posílení indexu S&P 500 o více jak 2 % znamenal návrat ceny nad 50 denní klouzavý průměr. V pátek pak po třech týdnech index uzavřel nad hladinou 1700 a šance na otestování historických maxim 1730 je tady.

Nejbližší silný support je v zóně 1680 - 1660, kde je 50 denní klouzavý průměr a rostoucí trendová čára. Na opačné straně je rezistence na 1730.Denní graf indexu SPX

Vix dokázal do středy posílit o 25%. Pak předvedl volný pád směrem k hladině 15. Jeho rychlý pokles je silně pozitivní signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Elity z Washingtonu zažívají svých „pět minut slávy“ a po intervencích Japonska a Číny je dohoda na spadnutí. Býci znovu převzali aktivitu a býčí trend bude zřejmě pokračovat. Letošní pravidlo o nákupu při náznacích korekce stále platí. Cena byla v intradenním rozpětí nejníže od 1730 ve středu, a to o 4,8%. A za dva jsme zpět nad 1700 a další růst a testováná historických maxim je před námi.

Další jednání probíhají přes víkend a případné oddálení dohody nabídne medvědům šanci k přežití.

A pak se pozornost přesune na výsledkovou sezónu.

Zdroj: www.optionstrategist.com