Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Od minulého týdne se na grafech nic nezměnilo. Index zůstává v rostoucím kanále a výhled pro další vývoj je pozitivní. Spodní linie kanálu, kde je support, je na hladině 1420. Předtím ještě lze za slabší support považovat rozpětí 1430-1440. To je oblast, kam za poslední dva týdny klesla cenová minima. Na straně rezistence jsou důležité hladiny 1475 a potom 1500.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix zůstává na nízkých hodnotách, je pod klesající čárou a potvrzuje býčí vývoj na akciích. V pátek se na začátku obchodního dne dokonce znovu podíval pod hladinu 14, dostal se do „překoukoupené“ oblasti a signalizuje nástup korekce. Před dvěma týdny ve dnech 24.-26.září byla situace obdobná a index S&P 500 mírně korigoval. Růst Vixu se zastavil pod trendovou čárou.

Jestliže při očekávané korekci index volatitility vystoupá nad klesající trendovou čáru a začne formovat novou rostoucí formaci, tedy půjde nad hodnotu 19 a případně i nad 21, musíme se připravit na změnu trendu na akciovém trhu.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 je silně překoupený a ani pozitivní zprávy posledních tří dní ho nepřiměly k výraznějšímu růstu. Například v pátek byla zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti překvapením. A co na to index S&P 500? Po úvodním růstu o 0,7% skončil na nule. Stejně jako předchozí dva dny, které sice skončily v zeleném, ale počáteční růstový optimismus postupně vyprchal.
Podstatné je, že index zůstává v rostoucím kanále a tím pádem je výhled pro další vývoj pozitivní. Support je na spodní linii rostoucího kanálu na hladině 1420 a rezistence na 1475 a 1500.

V úterý začne jako vždy vyhlašování hospodářských výsledků Alcoa. V příštím týdnu se také pochlubí například společnosti FedEx, Wells Fargo a JP Morgan C. Očekávání nejsou bůhvíjaká. proto před růstem a dalším novým letošním maximech zřejmě přijde korekce.

Zdroj: www.optionstrategist.com