Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 rychle smazal pondělní menší ztrátu a znovu několikrát uzavřel na nových historických maximech. Čtvrteční pokles po otevření trhů měl velmi podobný průběh. Některé indikátory signalizují směr dolů, ale nejdůležitější je cenový graf. Ten je v býčím nastavení a už několik týdnů se nic nemění.

Nejbližší support je v zóně 2050, další následuje na úrovních 2020 – 2000.

Pokud použijeme Fibonacciho úrovně, index je téměř na rezistenci 2081,20, kde je 38,2 % úroveň prodloužení. Při poklesu je nejbližší support na 2051,00, což je 23,6 % Fibonacciho prodloužení.Denní graf indexu SPX

Vix v pondělí výrazně nakročil k růstu, ale příznivé zprávy o vývoji americké ekonomiky ho vrátily k historickým minimům. Vix zůstává na nízkých hodnotách a potvrzuje býčí směr pro akcie.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Sledovaná ekonomická data (ISM průmyslu a služeb, trh práce) dopadla dobře a index S&P 500 minulý týden posílil o 0,38 %. Střednědobý výhled zůstává býčí. Trhy jsou nyní ve fázi konsolidace a obchodují se ve velmi úzkém rozpětí. Podle aktuálního zhodnocení má za sebou index S&P 500 dobrý rok a zdá se, že na další rally už nezbývají síly.

K dosažení kulatého čísla 2100 už chybí jenom 1 %. Otestuje ho index? Riziko korekce s dalším růstem přibývá, ale vzhledem k silnému sezónnímu paternu k ní dojde buď velmi brzy nebo až v lednu.

Příští týden mohou kartami zamíchat politici, kteří se budou předvádět při bitvě o vládní rozpočet.

Zdroj: www.optionstrategist.com