Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

V úterý index S&P 500 uzavřel po sedmi obchodních dnech poprvé pod psychologickou hladinou 1800. Následující den otestoval důležitý support na hladině 1780 a v pátek index uzavíral na 1805. Už tři pátky za sebou index zavíral na hodnotě v rozmezí jednoho bodu.

Nejbližší rezistence je nyní na 1813, kde je historické maximum z 29. listopadu. Klíčový support je 1780.Denní graf indexu SPX

Vix překonal v týdnu horní linii dlouhodobého rozpětí a ve čtvrtek uzavřel mírně nad 15. Udržel se zde jenom jeden den. Páteční pozitivní seance potvrzuje pro akciový trh pozitivní výhled. Zavírací cena VIX je také téměř shodná s cenou z minulého pátku.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Ekonomické výsledky zveřejněné minulý týden byly překvapivě silné. Že by špatná zpráva pro medvědy? Páteční růst po datech z trhu práce byl poměrně překvapivý, protože porušuje pravidlo „špatné zprávy = růst, dobré zprávy = obavy z utahování QE a pokles.

Páteční rally o 1,12% také mohlo být pouhou reakcí na předchozí sérii červených svíček. Důležité je, že graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení. Klíčový support na hladině 1780 minulý týden udržel nápor medvědů. Nicméně pokud dojde k jeho prolomení, dostaneme signál k hlubší korekci.

O letošní „Santa Claus rally“ jsem minule dost pochyboval, ale flinta do žita ještě nepatří.

Zdroj: www.optionstrategist.com