Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 téměř smazal ztrátu z předchozího týdne a posílil o 3,3 %. Tím se vrátil nad 200 denní klouzavý průměr a maxima prvních dvou listopadových obchodních dní jsou na dohled. Zde je tedy nejbližší rezistence. Na opačné straně jsme získali potvrzení nejbližšího supportu v pásmu 2020.

V podstatě se nyní nabízejí tři varianty. Index by mohl atakovat 2120 případně historická maxima 2135. Nebo by mohl nějakou dobu zůstat v úzkém rozpětí poblíž 2100. Poslední možnosti je návrat dolů směrem k 2020.Denní graf indexu SPX

Vix rychle klesl a je v normálu. Je nad svojí říjnovou hodnotou, kam se pravděpodobně brzy vrátí. Pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Je pozitivní růst minulého týdne příprava na závěrečný finiš letošního roku? Možná ano, index S&P 500 je bez započítání dividendy letos zatím v plusu necelá dvě procenta. Ani komentáře o zvyšující se pravděpodobnosti zvýšení úrokových sazeb už nevyvolávají emoce. Blíží se Vánoce, budeme péct krocana a uvidíme nákupní šílenství. Pro nejbližší období je tedy varianta otestování historických maxim zřejmě nejpravděpodobnější.

Zdroj: www.optionstrategist.com