Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 zavíral ve zkráceném týdnu vždy nad 1800. Indikátory zesílily prodejní signály, nicméně nejdůležitější je cenový graf. A ten je v býčím nastavení.

Ke korekci by mohlo dojít kdykoliv. Růst ceny je nyní pomalý, probíhá fáze konsolidace a index ztrácí býčí hybnou sílu. Za čtyři obchodní dny posílil jenom o 1 bod (0,06%). Návrat na nižší ceny by ale zřejmě vyvolal nové nákupy.

Supporty se nemění - 1750 a 1770. Důležitý je hladině 1780, kde je i 20 denní klouzavý průměr, který při silném býčím trhu funguje jako support. Už můžeme přidat i psychologické číslo 1800.Denní graf indexu SPX

Vix zůstává na nízkých hodnotách v rozpětí 12 – 15 a potvrzuje býčí.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení. Pozitivní signál dává také Vix, který zůstává na nízkých hodnotách. Ke korekci může dojít kdykoliv. To už ale píšu několik týdnů. Počkejme si na skutečný signál na svíčkovém grafu a na prolomení obchodního rozpětí Vix.

Aktuálním tématem se stává „Santa Claus rally“. Dostali jsme se do nejziskovější části roku. Letos se sezónním patternům nedaří a nadílka už byla vydatná.

Zdroj: www.optionstrategist.com