Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 za minulý týden posílil o necelé dva body (0,10%). V úterý cena uzavřela nad horní linií rostoucího kanálu, ale ve středu se vrátila zpět. Na denních svíčkách se začínají formovat nižší denní ceny a nastavení grafu se začíná měnit.

Cena se výrazně vzdálila od 20 denního klouzavého průměru, ke kterému se pak i při silném býčím trhu vrací. Momentálně se 20 denní MA shoduje s předchozími maximy v zóně 1730 a je zde nejbližší support. Další je potom mezi hladinami 1700 a 1680.

Na druhé straně je nejbližší rezistence na středečním a čtvrtečním maximu v pásmu 1770 – 1775.Denní graf indexu SPX

Vix zůstává v dlouhodobém rozpětí 12 – 15. Zavírací ceny posledních dvou pátků jsou opět téměř shodné a Vix potvrzuje býčí status pro akciový trh.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 v první polovině týdne opět vytvářel intradenní maxima. Pak ale začal na denním grafu vytvářet nové nižší ceny a trh se zřejmě dostává do fáze konsolidace. Ve středu Fed ničím nepřekvapil. Pokud se podíváme na chování trhu před a po zasedání FOMC v červnu, v červenci a v září, tak cena před nimi posiloval, ale po nich začala korekce. Obdobná situace byla i minulý týden – středeční růst se změnil ve ztrátu, cena ztratila býčí impuls a konsoliduje. Příští týden ukáže víc. Případná korekce zřejmě nebude dramatická a znovu bude využitá k nákupům. Fondy letos zaostávají za silným výkonem indexů a před koncem roku se budou snažit situaci napravit. Do konce roku už zbývá jenom „osm a půl týdne“.

Zdroj: www.optionstrategist.com