Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

V sobotu začal prosinec, který je pro akcie silným měsícem. Index S&P 500 posílil za posledních dvacet let šestnáctkrát. Pravděpodobnost je směrem nahoru, ale o ničem jiném než o fiskálním útesu se teď nemluví. Negativní zmínka o probíhajících jednáních ve čtvrtek v polovině obchodního dne okamžitě poslala cenu dolů.

V říjnu a listopadu šel index silně dolů a vytvořily se podmínky pro silný růst. Ten před dvěma týdny přišel a cena dokázala prolomit rezistenci 1400-1410 a v pátek uzavřel mírně pod 50 denním klouzavým průměrem. Zde je nejbližší rezistence (1423), další na 1430 (listopadová maxima) a potom index otestuje letošní maxima v pásmu 1470.

Na spodní straně jsou určující ceny 1385 (minimum z minulého týdne) a 1380, která začátkem listopadu zafungovala jako support.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix zůstal minulý týden prakticky beze změny a v pátek uzavřel pod 16. Tak nízko se drží dva poslední týdny. To je pro akcie pozitivní signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 dokázal měsíc uzavřít v mírném plusu, i když v polovině listopadu byl -4,7%. Nejbližší rezistence je na 50 denním klouzavém průměru (1423) a potom na 1430 (listopadová maxima).

Na spodní straně jsou určující ceny 1385 (minimum z minulého týdne a 200 denní klouzavý průměr) a 1380, která začátkem listopadu zafungovala jako support.

Indikátory jsou v býčím nastavení a ukazují růstový signál. Sezónní pattern také míří nahoru, ale o ničem jiném než o fiskálním útesu se teď nemluví. Negativní zmínka o probíhajících jednáních ve čtvrtek v polovině obchodního dne okamžitě poslala cenu dolů. Předtím zase středeční nadějná informace spustila rally. Index zřejmě čeká před dalším růstem na řešení. Potom se máme na co těšit.

Zdroj: www.optionstrategist.com