Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 pokračoval v poklesu a týden skončil se ztrátou 1,5%. Od volby prezidenta za sedm obchodních dní ztratil víc jak 5%. Ještě nedávný profit 17% za letošní rok se o polovinu smrsknul a jsme na 8%. To není vůbec špatné číslo, jenom ho nesmíme porovnávat se ziskem, který byl před měsícem.

Po volbě prezidenta jsme zahlcení zprávami a úvahami na téma„fiskální útes“, hledání kompromisů a S&P 500 mezitím bez problémů prolomil důležitý support v zóně 1380-1370, který se nyní změnil na rezistenci. Cena ještě v pátek klesla pod kulaté číslo 1350, ale uzavřela na 1359,88. Po 1350 je dalším důležitým supportem hladina 1330, kde jsou červencová minima.

Cena je definitivně pod 200 denním klouzavým průměrem a graf S&P 500 je v medvědím nastavení. Několik indikátorů nyní ukazuje na silnou přeprodanost na trzích, která vyústí v krátkodobý růst. Nicméně přeprodanost automaticky neznamená, že korekce přijde okamžitě.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix se začal pohybovat v novém rozpětí 16-19, ale růstový trend se na něm neformuje. Současné hodnoty Vix jsou vzhledem k poklesu indexu S&P 500 na stále na nízkých hodnotách. Pro změnu na býčí sentiment se musí vrátit pod 17.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 pokračoval v poklesu a týden skončil se ztrátou 1,5%. Bez problémů prolomil důležitý support v zóně 1380-1370, který se změnil na rezistenci. Nejbližšími supporty jsou kulaté číslo 1350 a potom 1330, kde jsou červencová minima. Platná korekce je definovaná jako 10% pokles od vrcholu a nám ještě zbývají 2%.

Několik indikátorů nyní ukazují na silnou přeprodanost na trzích, která zřejmě vyústí v krátkodobé růstové rally. Ve čtvrtek je státní svátek Den díkuvzdání. Krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou má na akciové trhy vesměs dobrý vliv a patří mezi růstové sezónní patterny. S plným břichem věci vypadají hned lépe.

Zdroj: www.optionstrategist.com