Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Ve středu index S&P 500 během obchodního dne ztrácel -3,7 % a situace vypadala kriticky. Najednou se vše změnilo, následoval odraz od supportu 1820 a index uzavřel s rozumnou ztrátou – 1,2 %. Ta je letos zcela běžná. Následovaly dva růstové dny a po třech červených týdenních svíčkách máme zelenou svíčku se ziskem +1,41 %. Index je ve ztrátě -7 %, ale poslední dva dny jsou příjemnou změnou.

Poklesem k 1820 index S&P 500 smazal dvouletý zisk. Zde byla i minima dubna a října 2014. Po odrazu se index vydal prudce nahoru a růst by mohl pokračovat k 1950 nebo až k 1980 - 2000. Je to pouze opačná reakce na předchozí propady, nebo trvalý, pozitivní stav?Denní graf indexu SPX

Vix zůstává nad 20. Ve středu intradenně přidal 20 %, ale zavírací cena byla jenom o necelých 6 % výš než úterní. Vix se pravděpodobně bude držet kolem hodnoty 20, kde je jeho dlouhodobý průměr.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se ve středu odrazil od 1820 začal růstové rally. Pokud by došlo k prolomení supportu 1820 a psychologické hladiny 1800, pravděpodobně by nastala panika a i poslední optimisté by do ringu hodily ručník. K ničemu takovému, ale zatím nedošlo.

Komentáře v médiích se z katastrofálních změnily na mírně optimistické. Příští týden bude pokračovat vyhlašování hospodářských výsledků a Fed přijde pravděpodobně s pozitivním komentářem. Na optimismus je příliš brzy. Letošní rok by mohl probíhat pod heslem „medvěd nikdy nespí“.

Zdroj: www.optionstrategist.com