Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 minulý týden zůstal v rozpětí 1810 – 1850. Hned v pondělí jsme zažili propad o 1,3%, ale okamžitě následovala opačná reakce a otestování historických maxim. Leden probíhá volatilně, ale bez jasného směru. Úplně jiný obrázek, než byl v lednu 2013. Trh je překoupený, ale jak už jsme se mnohokrát přesvědčily, nejedná se o prodejní signál a ceně nebrání v dalším růstu.

Dokud se index bude obchodovat nad zónou 1800 - 1810, graf zůstane v býčím nastavení. Nejbližší rezistence je na hladině 1850.Denní graf indexu SPX

Vix od minulého pátku mírně posílil (o 2,8%). Zůstává u spodní linie dlouhodobého rozpětí, je překoupený, ale pro trhy je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 zůstává v rozpětí 1810 – 1850. Dokud se bude obchodovat nad zónou 1800 – 1810, býci mají navrch. Trh je překoupený a krátkodobá korekce, jako například v pondělí, může přijít kdykoliv. Pro býčí trh je typické, že propady jsou využité k novým nákupům. Ani tento týden nebyl výjimkou.

Výsledková sezóna se rozběhla naplno. Výsledky jsou zatím smíšené, zklamání střídá pozitivní překvapení a cena jde nahoru a dolů. Žádný silný impulz pro jasné určení dalšího směru ještě nepřišel.

Zdroj: www.optionstrategist.com