Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 navázal na předchozí týden a zelená svíčka má hodnotu +2,27 %. Optimismus nezchladilo ani prohlášení paní Yellen o možnosti růstu sazeb.

Index zůstává v rozpětí, vrátil se nad klesající trendovou čáru uvnitř rozpětí 2020 - 2100 a páteční svíčkou testuje hladinu 2100. Pokud jí překoná, dostaneme signál o narůstajícím býčím hybném momentu.

Fundamentální data dopadla příznivě. Objem obchodů je stále velmi nízký a je jedno, zda S&P 500 klesá nebo roste. Do nákupu akcií se peníze momentálně nehrnou. Komentáře se z chmurných až katastrofických pomalu mění na opatrně optimistické.

Důležitým supportem zůstává 2040. Rezistence 2070/80 je minulostí a index S&P 500 je na hodnotách druhé poloviny dubna.Denní graf indexu SPX

Vix poslední čtyři dny klesal a je na spodním okraji rozpětí. Dokud nezačne formovat rostoucí trend, je pro akcie pozitivním signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 bude mít v příštím zkráceném obchodním týdnu pravděpodobně snahu potvrdit nastoupený směr, tzn. překonat 2100 a otestovat historická maxima. V opačném případě nastane tradiční scénář – plácání uvnitř širokého rozpětí.

Zdroj: www.optionstrategist.com