Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

V posledním květnovém týdnu index S&P 500 odepsal 0,9 %, ale měsíc uzavřel v zisku 1 %. Obchodní rozpětí se zužuje. Je to signál k prudkému pohybu v jednom směru?

Index je aktuálně nad psychologickou hladinou 2100 a nad 50 denním klouzavým průměrem, kde je i nejbližší support. Silný support je na dubnových a květnových minimech v zóně 2067 – 2072. Na opačné straně je nejbližší rezistence v zóně 2120 a pak na historických maximech 2135.Denní graf indexu SPX

Vix už není na minimech, ale zůstává nízko. Akcie stále mohou pokračovat severním směrem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 během 4 dnů předvedl průběh celého letošního roku: V úterý pokles o 1 %, ve středu růst k historickým maximům, ve čtvrtek konsolidace a v pátek znovu pokles, tentokrát mírnější.
Kromě toho, že se obchodní rozpětí v několika posledních týdnech zúžilo na 2 %, se nic nemění. Stále čekáme na katalyzátor, pozitivní nebo negativní, po kterém index prolomí dlouhodobé rozpětí.

Příští týden je bohatý na fundamentální data. Momentální situace je taková, že negativní zprávy mohou podpořit růst a pozitivní pro změnu pokles. Také by dobré zprávy mohly být chápány jako dobré zprávy. Princip, kdy bílá je bílou a černá je černou je příliš jednoduchý. Spekulace vítězí.

Červen je v poslední dekádě měsíc s nejnižším průměrným ziskem. V růstovém roce 2013 skončil ve ztrátě, protože se řešilo ukončení QE. Dnes se řeší úroková sazba. Každopádně trh se plácá do strany a mohl by tak pokračovat přes celé léto. K supportu 2070 máme 2 %, k dalšímu supportu 2040 3,5 %. Na opačné straně k maximům zbývá 1,5 %.

Zdroj: www.optionstrategist.com