Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Další volatilní týden s náznaky dramatu je za námi. Index S&P 500 si za minulý týden připsal 0,37 %. Po úterním a středečním poklesu index uzavřel pod 50 denním klouzavým průměrem a zdálo se, že přece jenom máme nakročeno k atakování spodní linie rozpětí. Pak se ale situace znovu změnila. Páteční rally o 1,35 % vrátilo index poblíž horní linie rozpětí a historických maxim 2125.

Nejbližší support je na 50 denním klouzavém průměru a na dubnových a květnových minimech v zóně 2067 – 2072.

Jinak můžu psát stále to samé. Na grafu indexu S&P 500 se nic nezměnilo. Zůstává v dlouhodobém rozpětí a až průraz nad 2120 potvrdí převahu býků. Pozitivní je, že při pátečním rally byl mírně nadprůměrný objem obchodů.Denní graf indexu SPX

Vix začal vytvářet rostoucí trendovou čáru, ale páteční propad o 15 % ho vrátil na velmi nízké hodnoty a pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Obchodování v rozpětí pokračuje. Obdobný vývoj jako nyní, tedy rychlý růst a návrat během jednoho až dvou dní na předchozí hodnoty, tady letos už třikrát nebo čtyřikrát byl. Je páteční růst k rezistenci jenom další šum v současném nerozhodném trhu?

Zdroj: www.optionstrategist.com