Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Po čtyřech zelených týdenních svíčkách se na grafu znovu ukázala červená. Vzrušení do klidné růstové vlny ve středu vnesl Mr. Bernanke. Nejprve po jeho zprávě v 16 hodin index, S&P 500 posílil o více než 1% a vyšplhal se na nové intradenní maximum 1687, aby se pak večer intradenně propadl o více než 1%. Zavírací cena o 0,8% níž byl nejhorší výsledek poloviny dubna.

Nejbližší support je nyní v pásmu 1620- 1625 a potom na psychologické hladině 1600, kterou ještě zesiluje rostoucí trendová čára a 50 denní klouzavý průměr. Pro růst zůstává cíl jasný – hladina 1700.

Index v pátek uzavřel na 20 denním klouzavém průměru. Klidné páteční obchodování, kdy se index po počátečních ztrátách dokázal vrátit na nulu, nepřesvědčuje o moc velké chuti k okamžitému pokračování korekce.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix se minulý týden choval nestandardně a v první polovině týdne posiloval i při růstu S&P 500. Při středečním propadu o procento a i při následujících intradenních poklesech na akciích pro změnu zachoval klid Angličana a nic zběsilého nepředváděl. Vix zůstává na nízkých hodnotách pod hladinou 15, což je pro akcie pozitivní signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 mírně korigoval předchozí růst. Naštěstí se neinspiroval svým kolegou z Japonska, který v noci ze středy na čtvrtek předvedl propad o 7%.

Přestože je trh evidentně přeprodaný, cena ještě ani neotestovala support 1625 a zastavila se na 20 denním klouzavém průměru.

Na býčím nastavení grafu se zatím nic nezměnilo. Důležitý je support 1600. Pokud by ho index dokázal prolomit, pokles by zřejmě pokračoval směrem do pásma 1550-1540.

Zdroj: www.optionstrategist.com