Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Máme za sebou další růstový týden (jak jinak) a indexy S&P 500 a DOW v pátek uzavřely na nových maximech (jak jinak). Cena indexu S&P 500 po překonání rezistence 1600 pokračovala v růstu a potvrdila, že se nejednalo pouze o jednodenní výlet. Hladina 1600 se tím pádem stala silným supportem. Pokud jí cena prolomí, zřejmě bychom po dlouhé době zažili rychlí výprodej.

Další důležitý support je na 1550-1540, po jehož prolomení by mohlo dojít i na medvědí scénář. V procentuálním vyjádření se jedná pouze o korekci 5,7%, ale letos index skončil v červeném maximálně dva dny za sebou.

Pokud k určení rezistence použijeme Fibonacciho úrovně, tak v pátek index na ní přesně uzavřel (1633). Další by pak mohla být na 1663. Nicméně novou rezistenci ale určí až následující cenový vývoj.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix zůstává na nízkých hodnotách a podporuje tak další růst na akciovém trhu.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Přestože je trh přeprodaný, náznaky jakékoliv začátku korekce jsou využité k nákupům. Minulý pátek na grafu vznikl na hladině 1600 cenový odskok, který by cena měla, alespoň ze slušnosti, zaplnit. Ale letos už několik mezer mezi zavírací cenou a otevírací cenou následujícího dne v grafu máme a také zůstávají otevřené.

Páteční cena indexu S&P 500 uzavřela přesně na rezistenci, která vychází z Fibonacciho úrovní. Nejbližší support je na psychologické hladině 1600.

I když růst pokračuje ve svižném tempu, objem obchodů byl podprůměrný. To je asi jediný kaz na jinak bezchybném býčím útoku. Medvědi mohou leda tak pozitivně vyhodnotit, že jsme v pátek dokázali porazit alespoň Slovinsko.

Zdroj: www.optionstrategist.com