Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

A je to tady. Index S&P 500 v pátek poprvé uzavřel nad hladinou1600. Květen začal téměř jedno procentním poklesem, konec týdne ale skončil zcela jasným růstem. Zprávy z trhu práce byly impulzem, který odstartoval čtvrteční a hlavně páteční rally. Člověk žasně, co dokáže pokles míry nezaměstnanosti o 0,1%. A negativní zprávy přece žádné nejsou.

Index by příští týden měl potvrdit, že se nejedná o falešné prolomení. Nejbližší support je na psychologické hladině 1600 a potom v pásmu 1575-1580.

Pokud pro určení případné rezistence použijeme Fibonacciho úrovně, tak nejbližší je na 1633. Novou rezistenci ale určí až následující cenový vývoj.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix potvrzuje býčí výhled a zůstává na nízkých hodnotách. Příští týden uvidíme, zda začínající růstová trendová čára potvrdí svojí platnost.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Přestože si index S&P 500 letos drží velmi silné zhodnocení, graf zůstává v býčím nastavení. Pokud se cena vrátí pod 1575, index se dostane do neutrálního nastavení. Zavírací cena pod 1540 pak bude signálem o převaze medvědů.

Zdroj: www.optionstrategist.com