Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 „vyrobil“ týdenní ztrátu přes procento. Připomněl nám, že bezstarostnost posledních týdnů není na místě. Hned v pondělí index mírně ztratil. V úterý už to bylo -1 %, ve středu posílil o +1 %, ve čtvrtek pro změnu znovu dolů o -1,2 %. V pátek se zdálo, že nulová hra bude pokračovat, ale index po silném začátku uzavřel jenom + 0,28 %. K historickým maximům moc nezbývá, pouze energie se tam doškrábat evidentně chybí.

Nejbližší rezistence je v zóně 2070/2080. Na opačné straně jsou nejbližší supporty v pásmu 2020/2000 a potom na 1975.Denní graf indexu SPX

Vix je na nízkých hodnotách. Ve čtvrtek přidal +16%, ale růstový trend nevzniká. Pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 je nad 200 denním klouzavým průměrem a momentálně se drží v úzkém pásmu. Podprůměrné objemy obchodů platí pro růstové i klesající dny. Začátek vyhlašování hospodářských výsledků v příštím týdnu by přece jenom mohl něco naznačit. Očekávání jsou zřejmě „správně“ nastavena, ale zda to bude stačit na změnu averze k riziku, není vůbec jisté. Lepší polovina roku brzy skončí (teď je mínus), očekávání zvýšené volatility trvá.

Zdroj: www.optionstrategist.com