Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

I přes páteční růst o 1,1 % index S&P 500 za týden odepsal 0,4 %.

Zajímavý týden. Nejprve se v pondělí brzy po otevření trhů index podíval na intradenní maxima. Pak se růst změnil na pomalý pokles, který ve čtvrtek v závěrečné fázi dostal podobu panického výprodeje. A hned druhý den následuje opačný, tentokrát pozitivní, vývoj.

Na grafu indexu S&P 500 se ale nic nezměnilo. Zůstává v dlouhodobém rozpětí a až průraz nad 2120 potvrdí převahu býků. Nejbližší support je na 50 denním klouzavém průměru v zóně 2090, který se shoduje s rostoucí trendovou čárou.

Na druhé straně je vzdálenost ke spodní linii rozpětí 2040 jenom 2,4 %. Proto ani ke změně grafu na negativní není nutné velké „úsilí“.Denní graf indexu SPX

Po narůstající nervozitě Vix od pondělí do čtvrtku intradenně přidal 23%. Páteční zklidnění ho vrátilo zpět a pro akcie zůstává býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Duben uzavřel v zisku 0,85 %. Propad 30. dubna s nadprůměrným objemem obchodů otřásl až přílišným klidem, ale hned druhý den index S&P 500 přidal 1% a byl zpět. Obdobná situace byla při expiraci v pátek 17. dubna. Po pátečním výprodeji se index hned v pondělí vrátil.

Index S&P 500 má stále snahu k překonání rezistence. Příští týden by ji mohl opět otestovat. Vstupujeme do výkonnostně horší poloviny roku (květen – říjen).

Zdroj: www.optionstrategist.com