Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Po pátečním propadu před týdnem situace vypadala napínavě. Dohady, zda jde o začátek silnější korekce, dodaly celému stavu na dramatičnosti. Nakonec index S&P 500 hned v pondělí otevřel s cenovým odskokem nahoru a dal tak ráz celému zbytku týdne. Posílil o 1,7 % a podíval se na nová maxima.

Graf indexu S&P 500 je stále v neutrálním nastavení. Jasný průraz nad rezistenci v 2120 potvrdí převahu býků. Pozitivní výhled kazí velmi nízké objemy obchodů, ale neznamená, že index nebude pokračovat nahoru.

Nejbližší support je na 50 denním klouzavém průměru v zóně 2090, který se shoduje s rostoucí trendovou čárou.Denní graf indexu SPX

Vix za poslední týden odepsal 10 % a pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Minulý týden byl pro index S&P 500 ve znamení růstu a atakování nových maxim s velmi nízkými objemy obchodů. Index pomalu pokračuje nahoru, ale bez jakéhokoliv nadšení. To Nasdaq je o něčem jiném – po 15 letech má nová maxima, která doprovází i nadprůměrné objemy obchodů. Na druhou stranu index Russell 2000 byl na maximech o týden dřív, ale od té doby zůstává níž.

Po jasném průrazu rezistence 2120 je dalším cílem hladina 2150. Příští týden bude pokračovat vyhlašování hospodářských výsledků a hybatelem ceny se pravděpodobně stane zpráva o předběžném odhadu HDP za první čtvrtletí.

Zdroj: www.optionstrategist.com