Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Po dvou týdenních zelených svíčkách je tady změna. Páteční pokles o 1,13 % způsobil, že index S&P 500 za týden ztratil 1 %. Až do pátku se na trzích takřka nic nedělo, cena zůstávala v úzkém rozpětí a blížila se k historickým maximům a tím pádem k horní linii range. Páteční pokles vrací index znovu t k 50 dennímu klouzavému průměru a k supportu v zóně 2040.

Graf indexu S&P 500 se nemění. Od února zůstává v rozpětí a teprve jeho prolomení v jednom směru naznačí další pravděpodobný vývoj.

Nejbližší rezistence jsou na psychologické hladině 2100 a pak v zóně 2110 – 2120. Na opačné straně je support na úrovni 2080 a pak v zóně 2040.Denní graf indexu SPX

Na Vix se také nic převratného neděje. Ve středu a ve čtvrtek testoval letošní minima. V pátek intradenně poskočil o 20 %, ale uzavřel výš jenom o 10,2 %. Jeho týdenní nárůst je také 10 %. Vix zůstává v rozpětí. Negativním signálem bude, až bude trvale mířit nahoru a dostane se nad hladinu 17.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Nic se nemění. Index zůstává i nadále ve stejném rozpětí. Budeme muset vyčkat na katalyzátor, který dostane cenu nad/pod současné linie. Proto dohady, zda je páteční silnější pokles začátkem hlubší korekce nebo ne, nemají žádný význam.

Zdroj: www.optionstrategist.com