Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Dnes začnu parafrází první věty z minulé zprávy. Minulý týden jsme se nenudili. Index S&P 500 přidal 2,7%. Takže jsme tam, kde jsme byli. Úterý bylo trochu dramatické, kdy se počáteční růst indexu nejprve změnil v solidní ztrátu a pak znovu ve slušný zisk.

Situace z února se v dubnu opakuje jako přes kopírák. Index se vrátil nad 50 denní klouzavý průměr a přesně do poloviny předchozího rozpětí 1880 – 1840. Po rychlém výprodeji se situace opravdu zklidnila a následovala opačná reakce. Býci se oklepali velmi rychle. Nejprve falešné prolomení nahoře, o týden později dole. Některé signály se vrátily k býčímu nastavení, graf je neutrální a přetahovaná pokračuje.

Nejbližší support je v na spodní linii rozpětí 1840 a pak v zóně 1810. Na opačné straně je nejbližší rezistence na horní linii rozpětí 1880 a historickém maximu 1890/1900.Denní graf indexu SPX

Vix padal celý zkrácený obchodní týden. Vrátil se do bezpečného pásma pod 15, což je pro akciový trh pozitivní signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Letošní scénář „na sever a na jih“ se potvrdil. Index S&P 500 se vrátil do poloviny dlouhodobějšího rozpětí. Příští týden bude pravděpodobně atakovat rezistenci v zóně 1880, případně historická maxima.

Vyhlašování hospodářských výsledků se minulý týden vezlo spíše na pozitivní vlně. Příští týden nás čekají výsledky např. AAPL, MCD. Dobré výsledky by pomohly pomoci k dalšímu růstu, případně k překonání rezistence 1880. Býci mají mírně navrch.

Duben je konzistentně ziskový měsíc. Momentálně ztrácí 0,5%, ale na zlepšení má ještě 8 obchodních dní. Pak nás čeká statisticky nejméně ziskový měsíc v roce.

Zdroj: www.optionstrategist.com