Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Minulý týden jsme se nenudili. Index S&P 500 ztratil 2,65%, ve čtvrtek uzavřel pod důležitým supportem v zóně 1840, pod 50 denním klouzavým průměrem a v pátek pak pod 100 denním klouzavým průměrem. Prostě se s tím nepáral. Medvědi se na jaře probudili a přebírají aktivitu. A to je teprve duben. Heslo „Sell in May..“ má ještě čas.

Graf se od minulého pátku změnil. Prolomení hladiny 1840 se silným objemem obchodů je negativním signálem. Po dvou dnech výprodejů zřejmě přijde zklidnění a krátkodobá opačná reakce. Výhled se ovšem mění na medvědí.

Na nejbližší rezistenci se pravděpodobně změní předchozí support 1840. Vyšší zavírací cena by byla velmi pozitivním signálem. Na opačné straně bude index příští týden testovat support 1810/1800.Denní graf indexu SPX

Vix ve čtvrtek přidal 14% a v pátek 7%. V pátek se přiblížil k únorovému maximu a pak se začal vracet. Vix je na vyšších hodnotách, určitě není v příznivém nastavení pro akciové trhy, ale jeho páteční „umírněné chování“ pokračování dramatického výprodeje nepotvrzuje.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Prolomení supportu 1840 je negativním signálem. Letošní scénář „na sever a na jih“ se beze zbytku naplňuje. Vydrží nám do konce roku? Vix zběsilý výprodej nepotvrzuje. Při současném vývoji si nejlépe vedou velké společnosti s dividendou. Není od věci investovat do nudných akcií typu JNJ, UPS, PG, MCD. Stačí se inspirovat u WB.

Příští týden se naplno rozběhne vyhlašování hospodářských výsledků.

Pokud se hovoří o korekci, potom se z nejvyšší zavírací ceny 1890 po 5 % poklesu dostáváme na hladinu 1795 (další pokles o 1,1%) a při 10% poklesu jsme na 1700.

Zdroj: www.optionstrategist.com