Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

První dubnový týden byl plný zvratů. V úterý index S&P 500 testoval historické maximum a v pátek zase support 1540. Páteční otevírací cena se ztrátou přes 1% na začátku obchodní seance dál klesala. Pak se ale situace začala zklidňovat a index nakonec uzavřel se symbolickou ztrátou 0,43%.

Prolomení rezistence se ukázalo jako falešné. Páteční odražení od supportu 1540 a ignorace negativních zpráv a medvědích signálů v technické analýze ukazuje, že cena bude zřejmě brzy minimálně atakovat historická maxima.

Nejbližší rezistence je v pásmu 1570-1575 a potom na psychologickém kulatém čísle 1600. Na opačné straně je nejbližší support v pásmu 1530-1540.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix testoval ve středu a ve čtvrtek hladinu 15. V pátek jí překonal, když po otevření trhů posílil o 11%. Nakonec ale přidal pouhých 0,22% a uzavřel pod 15. Vix zůstal celý březen na nízkých hodnotách a negativní scénář zatím nepotvrdil.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Trhy ignorují negativní zprávy i signály z technické analýzy. Divergence mezi cenovým grafem a RSI nebo MCD je silným ukazatelem pro korekci. Přesto se páteční hrozba silného poklesu po dvou hodinách změnila v poklidný čajový dýchánek. Poklesy byly i v tomto týdnu využité k nákupům a po téměř každodenních negativních zprávách (ISM, nově vytvořená pracovní místa, počet žádostí o podporu) k výprodejům nedošlo.

Páteční odražení od supportu 1540 a ignorace negativních zpráv a medvědích signálů v technické analýze ukazuje, že cena bude zřejmě brzy minimálně atakovat historická maxima.

Index S&P 500 od začátku roku posílil o 8,9%, když minulý týden ztratil 1%. V pondělí po zavření trhů začíná Alcoa vyhlašování hospodářských výsledků. Druhé čtvrtletí určitě nebude tak „jednosměrné“ a klidné jako první. Když nic jiného, blíží se květen a s ním přijde …?

Zdroj: www.optionstrategist.com