Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Indexu S&P 500 je znovu na historických maximech. Chytil druhý dech a dokáže na konci roku nadprůměrně zhodnotit jako v minulých letech? Graf indexu je v býčím nastavení, komentáře předpovídají další růstovou vlnu. Cena je pod psychologickou hladinou 2200, kterou zřejmě brzy otestuje.

Trochu moc optimismu, srpen klepe na dveře. Velké poklesy vystřídal silný růst. Poznávacím znamením pro letošní rok je volatilita.

Nejbližší support je na předchozích maximech v zóně 2 120 – 2 135, což je od aktuální hodnoty indexu S&P 500 přibližně 2 %. Nejbližší rezistence je na psychologické hladině 2 200 a 2230.Denní graf indexu SPX

Vix je skoro na tak nízkých hodnotách jako v roce 2013. Je pod spodní linií tříměsíčního rozpětí 13 – 17. Signalizuje překoupený trh. To ale neznamená, že u akcií musí dojít k výprodejům.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Přestože před týdnem po pátečním uzavření trhů nastaly zmatky v Turecku a futures okažitě klesly, v pondělí se na trzích nic nedělo. A to ještě došlo k incidentu v Nice. Jaká událost negativně ovlivní trhy k opravdu dramatickému poklesu?

Zdroj: www.optionstrategist.com