Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Před týdnem jsem psal, že si index S&P 500 připsal 2,41% a znovu je poblíž historických maxim. Tento týden pro změnu odepsal 2,2 % a od horní linie rozpětí se vrací zpět. Typický obrázek letošního roku trvá. Index zůstává v rozpětí 2040 – 2135, a dokud zde zůstane, graf je v neutrálním nastavení.

Nejbližší rezistence je tedy na 2135. Na druhé straně je nejbližší support poblíž 2080, kde je páteční zavírací cena, a pak následuje velmi silný support v zóně 2040.Denní graf indexu SPX

Vix se několikrát dostal i pod hodnotu 12 a byl překoupený. I přes růst v posledních dvou obchodních dnech zůstává na nízkých hodnotách a pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Při poklesu během posledního týdne index S&P 500 uzavřel cenové odskoky, které se na grafu objevily po pozitivních zprávách z Řecka a Číny na začátku měsíce.

Vyhlašování hospodářských výsledků probíhá smíšeně. Nepřesvědčivé zprávy velkých společností index neposlaly rychle dolů a objemy obchodů jsou průměrné. Pravděpodobně se brzy můžeme těšit na testování 200 denního klouzavého průměru, případně spodní linii rozpětí. Dokud se index S&P 500 nebude obchodovat pod nimi, zůstává v neutrálním nastavení.

Zdroj: www.optionstrategist.com