Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Přeprodaný trh z minulého týdne vedl k opačné reakci a generoval silný týdenní růst. Index S&P 500 si připsal 2,41% a znovu je poblíž historických maxim. Vrátil se nad 50 denní klouzavý průměr, ale graf zůstává v neutrální nastavení. Na býčí se změní, až vystoupá a uzavře nad rezistenci 2135.

Nejbližší rezistence je tedy na 2135. Na druhé straně je nejbližší support poblíž 2080 a pak následuje velmi silný support v zóně 2040.Denní graf indexu SPX

Vix doslova spadl z hodnoty 20 na 12. To byl ohromný pohyb a z formujícího rostoucího trendu se z Vix rázem stal pro akcie býčí signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index v posledním týdnu vyletěl nahoru. Situace se stabilizovala, problémy v Evropě a v Číně mají alespoň nějaké, možná jenom zdánlivé, řešení. Ve středu zájmu je nyní vyhlašování hospodářských výsledků. Zatím vyznívá lépe, než se očekávalo a investory povzbuzuje k nákupům.

Index S&P 500 na začátku července po dlouhé době otestoval 200 denní klouzavý průměr. Od té doby neuplynuly ani dva týdny a znovu jsme poblíž historických maxim, která index pravděpodobně brzy otestuje. Znovu jsme v úzkém, dlouhodobém rozpětí. Let nahoru za sebou nechal několik cenových odskoků. Zda se podaří dříve prolomit rezistenci nebo uzavřít cenové odskoky a zůstat v rozpětí se pravděpodobně dozvíme už příští týden.

Zdroj: www.optionstrategist.com