Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Série malých přírůstků a nových maxim na indexu S&P 500 nás ve čtvrtek znovu přiblížily k psychologické hladině 2000. Ekonomická data jsou spíše pozitivní a podporují růst. Zklamáním byly reality, ale jinak „dobrý“. Páteční pokles vrátil týdenní zhodnocení na nulu. Objem obchodů ale nevybočil z letních hodnot.

Indikátory už tak pozitivní nejsou. Důležité je, že graf je v býčím nastavení a dokud zůstane nad supportem 1950, výhled se nemění. Support 1950 už prokázal svojí sílu, proto by jeho případné prolomení bylo prvním varovným signálem.Denní graf indexu SPX

Vix zůstává pod 13 a pro akcie zůstává býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Graf indexu S&P 500 se od minulého týdne nezměnil. Už je to 27 obchodních dní, co poprvé uzavřel nad 1950 a do té doby posílil jenom o 1,43%. Nicméně střednědobý výhled zůstává býčí a stále platí, že support v zóně 1950 se stal důležitým rozhraním. Pokud dojde k jeho prolomení, další support je hned na 1925, ale situace by přece jenom už nebyla tak růžová.

Další růst už jde ztuha a je cítit, že je čas na odpočinek. V pátek je srpen, který patří mezi volatilní měsíce. Pokud se do čtvrtka nic nestane, červenec potvrdí svojí letní dovolenkovou pohodu.

Zdroj: www.optionstrategist.com