Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Ve čtvrtek měli medvědi po dlouhé době svůj den. Situace nahrávala korekci, většina indikátorů jsou na prodejních signálech, geopolitické napětí v centru pozornosti a raketový start zlata. Podstatné bylo, že graf indexu S&P 500 zůstal v jasném rostoucím trendu. Pak přišel pátek a růst se slušným objemem obchodů zaplašil všechny starosti. Prostě index se chce podívat k 2000, děj se co děj.

Support v zóně 1950 se nedostal do přímého ohrožení. Z něho se stává důležité rozhraní. Pokud dojde k jeho prolomení, další support je hned na 1925, ale přece jenom by situace nebyla tak růžová.Denní graf indexu SPX

Vix si během týdne hezky zaskotačil. Ve čtvrtek intradenně vylétl o 40%. Páteční letní den ho pro změnu poslal dolů o 17 %. Je pod hladinou 13 a pro akcie zůstává býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Čtvrteční pokles o 1,2% v pátek vystřídal růst o 1%. Nervozita tu je, ale k výprodeji zřejmě chybí ten správný důvod. Na grafu indexu S&P 500 je dvojitý vrchol, ale otestování 2000 je spadnutí. Negativní výhled a volání po korekci ze strany analytiků se znovu ukazuje jako platný býčí signál.

Support v zóně 1950 se stává důležitým rozhraním. Pokud dojde k jeho prolomení, další support je hned na 1925, ale přece jenom by situace nebyla tak růžová. Budeme pokračovat v rozpětí 1950 – 2000 i příští týdny?

Zdroj: www.optionstrategist.com