Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Klidné letní obchodní seance s nižším objemem obchodů pokračují. Nakonec i portfolio manažeři si berou dovolenou a tráví čas s rodinami.

Index S&P 500 uzavřel týden prakticky beze změny, když se páteční „nadějný“ začátek korekce postupně vytratil a index uzavřel v mírném zisku. K dosažení psychologické hladiny 1700 stále chybí půl procenta.

Trh je po měsíčním rally překoupený. Cena se vzdálila od 20 denního klouzavého průměru, který i při silném rostoucím trendu cena testuje jako support. Růst posledního měsíce se v minulém týdnu zpomalil a cena konsoliduje. Nejbližší support je na 1670, kde bylo minimum v druhém červencovém týdnu. Potom následují supporty 1650 a 1620 – 1630. Jejich prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.Denní graf indexu SPX

Index volatility otestoval hladinu 12, od které se odrazil. Vix je na nízkých hodnotách a dokud denní zavírací cena zůstane pod 15, je pro akciový trh pozitivním signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 zůstává v silném rostoucím trendu a pod 1700 začal konsolidovat. Obchodování probíhá v letním duchu bez výrazných výkyvů s nižším objemem obchodů. Příští týden může vývoj ovlivnit středeční zpráva FOMC a měsíční údaj z trhu práce. Není jasné, jestli si nyní přát dobré nebo špatné zprávy.

Každý náznak korekce (čtvrtek a pátek) je zatím využitý k nákupům. Proto i případná korekce bude pravděpodobně krátkodobá a znovu využitá ke vstupům do long pozic. Důležité supporty jsou na 1650 a potom v zóně 1620 – 1630. Jejich prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.

Zdroj: www.optionstrategist.com