Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Situace z minulého a předminulého týdne je téměř shodná. Index S&P 500 vytvořil nová intradenní i zavírací maxima a k dosažení psychologické hladiny 1700 chybí půl procenta. Jedinou vadou na kráse jsou nepřesvědčivé objemy obchodů.

Po měsíčním rally je trh překoupený a volá po korekci. Současný růst se pravděpodobně alespoň zpomalí. Nejbližší support je na 1670, kde bylo minimum minulého týdne. Následuje support na 1650, kde byla červnová maxima a pak důležitý support v zóně 1620 – 1630. Jeho prolomení by znamenalo změnu současného pozitivního výhledu.Denní graf indexu SPX

Index volatility Vix pokračuje v poklesu, což je pro akciový trh pozitivní. Minulý týden klesl o 9% a blíží se k hladině 12. Ta se v letošním roce úspěšně projevuje jako support.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 během týdne vytvořil nová intradenní i zavírací maxima. Indikátory zůstávají v býčím nastavení a potvrzují pozitivní střednědobý výhled. Nepřetržitý měsíční růst by měla brzy přerušit minimálně konsolidace nebo krátkodobá korekce. Jako vhodné „místo“ se nabízí psychologická hladina 1 700.

Zdroj: www.optionstrategist.com