Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Rychlý, šokující návrat indexu S&P 500 k rezistenci 2100 během tří dnů. Čekal by to někdo minulý pátek, kdy trhy po celém světě padaly? Proběhlo ve Velké Británii opravu referendum pro mnohé s překvapivým závěrem? Index tedy znovu testuje 2100. Pokud příští týden data z US znovu překvapí jako páteční ISM, pak index pravděpodobně otestuje historická maxima. V opačném případě zůstaneme uvnitř rozpětí.

Index S&P 500 minulý týden byl velmi úspěšný a přidal 3,22 %. Růstové rally úterý až čtvrtek také zachránilo zisk indexu za první pololetí roku 2016. Graf je v neutrálním nastavení a index je uvnitř dlouhodobého rozpětí 2040 – 2120.Denní graf indexu SPX

Vix se během silného týdne pro akcie vrátil do rozpětí pod úroveň 16 a je pro akcie býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Nastavení grafu indexu S&P 500 se od minulého týdne rapidně změnilo. Jsme tam, kde před Brexitem. Po referendu se objevil názor, že k němu prakticky ani nemusí dojít. Přesně před rokem probíhaly tanečky s půjčkami pro Řecko a jednalo se o ukončení jeho členství v EU. Mám pocit, že se okolo Řecka nadělalo víc humbuku, než kolem UK.

V pátek býky podpořila fundamentální US data. Příští týden bude sice doba dovolených, ale další pozitivní dávka dat a komentář Fedu by mohly posunout index výš. To by znamenalo, že index S&P 500 po více než roce minimálně otestuje historická maxima.

Zdroj: www.optionstrategist.com