Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Další ztrátový týden. Index S&P 500 odepsal -1,64 %. Růstový začátek týdne po náznacích o setrvání UK v EU se v pátek změnil. Domněnky a očekávání nahradila realita, která byla jiná.

Index S&P 500 se v porovnání s evropskými a asijskými indexy „držel“ a neztratil ani 4%. Uzavřel pod supportem 2040, ale jsme stále nad 2000.

V nejbližší době bude ze strany politiků a centrálních bank výrazná snaha o zklidnění situace. Příští týden se nabízí pokračování směrem dolů, ale v první polovině července je obvykle klidné období bez výkyvů, protože je doba dovolených.

Nejbližší support je zóně 2020/2000. Prolomení 2000 zhorší výhled. Na opačné straně by návrat nad 2050 byl pozitivních signálem.Denní graf indexu SPX

Vix v pátek vystřelil o 49 %. K maximům z ledna a z února chybí jenom 8,5 %.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 support 2020/200 neprolomil. Výsledek referenda v UK se na trzích projevil tak, jak bylo v případě Brexitu očekávané. Negativní fundamentální data z US zůstala díky Evropě mimo zájem. Prolomení supportu 2000 přispěje ke zhoršení už tak špatného výhledu.

Těžko najít nějaké informace, které by indexy v nejbližší době povzbudily k růstu a testování historických maxim. Velmi pozitivním výsledkem pro následující období bude, pokud se poklesy nezmění na panický výprodej. Převládají obavy z neznámého.

Zdroj: www.optionstrategist.com