Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 po pátečním poklesu -0,92 % uzavřel pod 2 100. Celý týden se pomalu blížil k historickým maximům 2 135 a zdálo se, že je minimálně otestuje. Dostáváme signál, že šesti týdenní konsolidace bude pokračovat?

Index S&P 500 je stále v úzkém rozpětí poblíž magické hladiny 2 100. Náznaku nebo signálu, kterým směrem by se index s největší pravděpodobně mohl vydat, nemáme.

Průraz a zavírací cena pod 2090 by zřejmě znamenal podporu dalšímu sestupu. Na druhé straně by růst nad 2115 a potom nad 2135 byl velmi býčím signálem.Denní graf indexu SPX

Vix už ve čtvrtek přidal 4%, přestože S&P 500 odepsal jenom -0,17 %. V pátek ukázal svůj potenciál, přidal hezkých 16 % a dostal se mírně nad tříměsíční rozpětí. Zřejmě ještě neřekl poslední slovo.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 od pondělí do čtvrtku uzavíral nad linií 2100 s velmi nízkými objemy obchodů. V pátek jí otestoval a také prolomil. Jsme přesně tam, kde před týdnem. Zóna od 2100 k historickým maximům je tvrdým oříškem.

S blížícím se referendem v UK bude nervozita stoupat, zajišťování pozic zesílí, a proto k žádné nákupní horečce pravděpodobně nedojde. Také nás čeká červnové FOMC, další fundamentální data z US a příští pátek exspirují měsíční opce. Stále se něco děje, co by mohlo ovlivnit další vývoj na trzích a rozhodování investorů.

Zdroj: www.optionstrategist.com