Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 odepsal za týden 0,39 %. Jako normálně zůstává v těsném rozpětí. Nejbližší support je na 2070 a silná rezistence v zóně 2130 – 2135. Výsledkem je, že graf je v neutrálním nastavení.

Pokud brzy překoná rezistenci a vystoupá na nová maxima, mohli bychom si zopakovat stejný vývoj jako před měsícem, tedy návrat do rozpětí a zjištění, že se jednalo o falešný průraz.Denní graf indexu SPX

Vix také nepředvedl nic nového. Drží se v polovině rozpětí 12 – 17.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se zaháčkoval v rozpětí 2070 – 2135 a ne a ne se pustit. Pokud brzy překoná rezistenci a vystoupá na nová maxima, mohli bychom si zopakovat stejný vývoj jako před měsícem, tedy návrat do rozpětí a zjištění, že se jednalo o falešný průraz.

V pondělí ráno stačila k bezbřehému optimismu zpráva, že z Řecka přišly návrhy reforem. Evropské trhy posílily o 3 % a index S&P 500 se intradenně dostal nad 1 %. Russel 2000 a Nasdaq se podívaly na nová historická maxima. Návrat do reality byl samozřejmě nezbytný. Na trzích se přesto celý týden nic nedělo, indexy jenom vrátily pondělní zisky a uzavřely v nevýrazné ztrátě. Jsme ve stavu vyčkávání.

V záplavě informací o Řecku se začala vytrácet Čína. Sešup jejich akciového trhu pokračoval.

Býčí hybná síla, která se začala rozjíždět v polovině měsíce, zmizela. Index se přiblížil k silné rezistenci na horní linii rozpětí a začal se vracet dolů. Platí to, co jsem psal před týdnem: Brzdou dalšího růstu je vývoj kolem Řecka. Pokud zde dojde k dohodě, bude to zřejmě onen katalyzátor, který posune indexy nahoru. V opačném případě jsme na neznámém území. Při tahanicích kolem Řecka před třemi roky se nakonec dohoda vždy našla. S krajní levicí to ale může být opravdu jinak a mohl by to být katalyzátor pro spuštění korekce.

Zdroj: www.optionstrategist.com