Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Týdenní svíčka indexu S&P 500 je zelená a znamená růst o 0,75 %. Fed nepřekvapil a jeho zpráva vyzněla podle očekávání – úroková sazba se do konce roku zvýší jednou nebo dvakrát s tím, že se bude jednat o mírné a pozvolné navyšování.

Index zůstává uvnitř rozpětí 2135 - 2070, jenom na rozdíl od minulého týdne uzavřel dva poslední obchodní dny nad 50-ti denním klouzavým průměrem. Graf je tedy stále v neutrálním nastavení.Denní graf indexu SPX

Vix se drží v polovině rozpětí 12 – 17. V pátek uzavřel skoro na stejných hodnotách jako před týdnem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Po několika dnech poklesů a po pondělním intradenním testování supportu 2070 se index S&P 500 vydal směrem nahoru. Přesto se i nadále obchoduje ve starém známém rozpětí 2070 – 20135.

Momentálně je za brzdu dalšího posílení označovaný vývoj kolem Řecka. Pokud zde dojde k dohodě, bude to zřejmě onen katalyzátor, který posune indexy nahoru. V opačném případě jsme na neznámém území. Při tahanicích kolem Řecka před třemi roky se nakonec dohoda vždy našla. S krajní levicí to ale může být opravdu jinak. Pak by to mohl být katalyzátor pro spuštění korekce.

Na druhou stranu nezapomeňme, že býčí trh ještě neskončil, fundamentální data se zlepšují a rétorika Fedu byla mírná. Pokud bude mít index S&P 500 tendenci pokračovat výš, nemůžeme očekávat výkonnost jako v několika minulých letech. Vracíme se k normálu, kde je roční návratnost v jednociferných hodnotách s množstvím zastávek pro konsolidaci.

Zdroj: www.optionstrategist.com