Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 se minulý týden obchodoval v úzkém rozpětí a uzavřel se ztrátou na červené nule. Nejbližší support je pod 1950, další pak v zóně 1925, kde byla minima před dvěma týdny a následuje klíčový support na předchozí rezistenci a psychologické hladině 1900.
Nejbližší rezistence se formuje v zóně 1960 -1970.

Graf S&P 500 je stále v býčím nastavení. Platí, že trh je překoupený a ke krátkodobé korekci může dojít kdykoliv. Neměla by mít dlouhé trvání a zřejmě bude využitá jako příležitost k nákupům.Denní graf indexu SPX

Vix je stále na nízkých hodnotách. Dokud zde zůstane, index S&P 500 by mohl posilovat. Důležitá je hladina 13. Pokud jí překoná, začne se formovat býčí trend, což pro akcie bude negativní signál.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Při souboji býků s medvědy je otázkou, zda S&P nejprve otestuje psychologickou hladinu 2000 nebo 1900. K 1900 to je od současných hodnot jenom 3% a k 1860 pak 5%. To je bezpochyby při býčím trhu „zdravá“ korekce. K hladině 2000 chybí indexu S&P 500 už jenom 2%.

Rozbíhá se vyhlašování hospodářských výsledků. Společně s dalšími zprávami (ISM, nezaměstnanost) ovlivní další směr. Na žádný let nahoru to ale nevypadá.
Poslední tři dny týdne se počáteční poklesy po otevření trhů změnily na růst. Zajímavá byla středa s negativním údajem o HDP. Jak to, že se počáteční pokles tak rychle změnil na růst? Momentálně zřejmě ostatní zprávy a „růžový“ výhled přebyly negativa minulosti, která jsou zahrnutá v HDP.

V pátek 4.7. oslavíme Den Nezávislosti a burzy budou v USA zavřené. Příští týden, stejně jako celý červenec, má pověst klidného období. Čas dovolených je tady, kdy i burzovní šílenci (možná) zvolní a (možná)odpočívají.

Zdroj: www.optionstrategist.com