Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Index S&P 500 minulý týden odevzdal 0,6 %. Nová historická maxima si index připsal „jenom“ v pondělí a pak jsme si po delší době připomněli, že existuje i jiný směr než nahoru. Tři dny poklesu za sebou je při současném vývoji něco nevídaného.

Nejbližší support zůstává na předchozí rezistenci 1900 a potom následuje zóna 1860. Po prolomení 1860 se nastavení grafu změní na medvědí. Díky mírnému poklesu lze určit nejbližší rezistenci na 1950.Denní graf indexu SPX

Vix během týdne mírně posiloval a ve čtvrtek a v pátek uzavřel nad hladinou 12. Dokud zůstane pod 14, růst na akciových trzích by mohl pokračovat.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Index S&P 500 se téměř po třech týdnech růstu dostal do fáze konsolidace. V pondělí ještě intradenně vystoupal nad 1955, ale v závěru obchodování většinu zisku vrátil a uzavřel na 1951. V úterý jsme se po delší době nepodívali na nová historická maxima. K žádnému většímu poklesu nedošlo a zdá se, že býci jsou pevně v sedle.

Střednědobý výhled zůstává býčí. Trh i přes mírný pokles je v překoupené fázi. Případná korekce by neměla mít dlouhé trvání a zřejmě bude využitá jako příležitost k nákupům.

Nejbližší support je na předchozí rezistenci 1900 a potom následuje zóna 1860. Pokud by S&P 500 pravdu prolomil 1860, graf se změní na medvědí. Sestup k 1860 se dnes zdá jako dramatický pokles, ale je to jenom 4,6 % z maximálních hodnot. Poslední pokles o 4,2 % byl na začátku dubna. Jenomže máme krátkou paměť a probíhající růst nebo bezvětří jsou velmi pohodlné.

Zdroj: www.optionstrategist.com