Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy

Za námi je týden, ve kterém index S&P 500 přidal 1,10 % a je zpět nad 2000. Nálada na trzích je diametrálně odlišná od prvních 7 týdnů letošního roku. Přehnanou nervozitu nahradila téměř bezstarostnost, negativní, temné scénáře se změnily na optimistické. Plácáme se z jedné strany na druhou, neměnná zůstává snad jenom nadměrná intradenní volatilita.

Index zavřel na 200 denním klouzavém průměru. 1% nad ním je klesající trendová čára, a pokud jí index otestuje, uzavře se i cenový odskok ze začátku roku. Je zde tedy hned několik důležitých rezistencí.
Na opačné straně je nejbližší support na 1970. Následuje support 1950, kde je vrchol svíčkové formace „W“.Denní graf indexu SPX

Vix se za týden nezměnil a pro akcie je býčím signálem.
Index VIX - denní cenový graf

Závěr:
Trhy se nyní vezou na růstové vlně. Příští týden je v pátek expirace opcí. Index S&P 500 se pravděpodobně dostane tam, kde „má být“.

Rozhodnutí ECB ve čtvrtek nejprve přineslo na trh pokles a váhání, ale v pátek vyústilo v silné rally. Jak dlouho vydrží růstová nálada? Příští týden je na programu Fed se svým zřejmě pozitivním komentářem. Růst provází nízké objemy obchodů. Nechce se mi věřit, že bychom propad tak snadno a rychle přestáli, ale pro nejbližší období bude platit heslo „neobchoduj proti Fedu“.

Jistě pamatuje na komentáře ze začátku roku s katastrofickými scénáři. Aktuální situace je opačná, většina prognóz je optimistická, a proto jsou signálem k ostražitosti.

Zdroj: www.optionstrategist.com